Menu
Your Cart

Аналгин 500 mg х 20 таблетки

Аналгин 500 mg х 20 таблетки
Аналгин 500 mg х 20 таблетки
Безплатната доставка за поръчки над 100лв.

Аналгин таблетки съдържа активно вещество метамизол натрий, което се отнася към обезболяващите лекарства (аналгетици). Освен обезболяващо, той притежава и температуропонижаващо действие. Аналгин се използва за: повлияване на умерено до силно изразени болки от различен произход: главоболие, зъбобол, невралгии, неврити, миалгии (мускулни болки), травми, изгаряния, следоперативни болки, фантомни болки (усещане за болка на мястото на отсъстващ крайник), менструални болки, болки при онкологични заболявания, бъбречни и жлъчни колики, за понижаване на висока температура.

Състав (в 1 таблетка): Активното вещество е метамизол натрий 500 mg.

Другите съставки са: целулоза, микрокристална (тип 101); магнезиев стеарат, повидон, пшенично нишесте, талк.

Дозировка: Дозата зависи от интензитета на болката или повишената температура и от индивидуалната чувствителност към Аналгин. Трябва да се избере най-ниската доза, необходима за овладяване на болката и повишената температура. Вашият лекар ще ви каже как да приемате Аналгин. Възрастни и юноши на 15 години или по-големи (с тегло повече от 53 kg) могат да приемат до 1 000 mg метамизол като единична доза, (2 таблетки), която може да се приема до 4 пъти дневно през интервали от 6 - 8 часа. Максималната дневна доза е 4 000 mg (съответстващо на 8 таблетки). Деца от 10 до 14-годишна възраст (с тегло от 32 kg до 53 kg) могат да приемат до 500 mg метамизол като единична доза (1 таблетка), която може да се приема до 4 пъти дневно през интервали от 6 - 8 часа. Максималната дневна доза е 2 000 mg (съответстващо на 4 таблетки). Аналгин таблетки 500 mg не се препоръчва при деца под 10 години, поради невъзможност за дозиране в тази възрастова група. Предлагат се други лекарствени форми/количества на активното вещество в дозова единица, които могат да бъдат подходящо дозирани при по-малки деца. Ясно изразен ефект може да се очаква 30 до 60 минути след перорално приложение.

Начин на приложение: Таблетките се приемат през устата.

Забележка: Дозата трябва да се намали при пациенти в старческа възраст, при изтощени пациенти и при пациенти с намалена бъбречна функция, тъй като отделянето на продуктите от разгражането на метамизол може да е забавено. Тъй като скоростта на отделяне е намалена при пациенти с нарушена бъбречна или чернодробна функция, многократни високи дози трябва да се избягват. Не се налага намаляване на дозата само при краткосрочна употреба. Няма наличен опит от дългосрочна употреба.

Не използвайте Аналгин в следните случаи:

  • Ако сте алергични (свръхчувствителни) към активното вещество метамизол, към други лекарства от групата на пиразолоновите производни или към някоя от останалите съставки на това лекарство;
  • Ако страдате от остра чернодробна порфирия (наследствено заболяване с нарушено образуване на червени кръвни клетки) или вродена глюкозо-6-фосфатдехидрогеназна недостатъчност (наследствено заболяване с недостатъчност на този ензим);
  • Ако имате тежки чернодробни и/или бъбречни заболявания;
  • Ако имате нарушена функция на костния мозък (след цитостатично лечение) или заболявания на кръвта като: апластична анемия (намаляване броя на кръвните клетки, което води до слабост, поява на синини или повишена вероятност от възникване на инфекция), агранулоцитоза (силно намаляване броя на белите кръвни клетки, което повишава вероятността от възникване на инфекции), левкопения (намаляване общия брой на белите кръвни клетки);
  • Ако сте в последните три месеца от бременността.
  • Ако сте алергични към обезболяващи или противоревматични лекарства, други медикаменти или храни;
  • При алергично обусловена бронхиална астма (пристъп на задух);
  • Ако Ви е известно, че имате заболяване, протичащо с намаляване броя на белите кръвни клетки (левкоцитите);
  • Ако имате ниско кръвно налягане.

Производител: СОФАРМА АД, България.

Напишете мнение

Забележка: HTML не се потдържа!
Лош Добър
Тест за сигурност

Доставка


Онлайн аптека „Прополис“ предоставя на своите клиенти възможност за избор на куриерска услуга от два куриера Спиди и Еконт.

Съответно може да се избере един от следните начини за доставка на поръчаните стоки:

  • До адрес, посочен от клиента.
  • До офис на избрана куриерска фирма или автомат.


Срок на доставка:


Доставките се изпълняват както следва:

  • Поръчки, направени в работни дни, се обработват и доставят в рамките на 3-4 работни дни.
  • Поръчки, направени в почивни или празнични дни, се обработват в рамките на първия работен ден и се доставят до 3-4 работни дни. 

 

Забележка:


  1. За пратки до  малки населени места се спазва съответният график за разнос на избрания куриер.
  2. Срокът за доставка може да бъде удължен в случаите на:

         временна липса на продукт;

         обявени извънредно положение или извънредна епидемична обстановка;

         лоши метеорологични условия;

         технически проблеми;

         други фактори.


Във всеки един случаи, ние ще се свържем с Вас за допълнителни уточнения.



Горещо препоръчваме да проследявате Вашата пратка по номера на товарителницата, която изпращаме по имейл.

 

 

При възникнали въпроси, моля, не се колебайте да се свържете с нас всеки работен ден от 9.00 до 17.30 ч.:

Email: aptekapropolis1@gmail.com

Телефон: +359 889 147 240

2.49лв.
без ДДС: 2.49лв.
  • Наличност: 1000
  • Model: Analgin 500 mg x 20 tablets
  • Weight: 0.15kg
  • SKU: 7633
Етикети: Sopharma , аналгин
Този сайт използва 'бисквитки' (cookies). Продължавайки да ползвате услугите му, Вие се СЪГЛАСЯВАТЕ с използваните от нас 'бисквитки'.